Berat’ımızı çok özledik!

Bismillahirrahmanirrahıım 

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mü’min kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!  

Çanakkale’yi Allah’ımızın yardımıyla geçilmez yapan ruh ve ideal Din, Devlet, Vatan ve Namuslarımızın muhafazası için Şehadetle Berat İmanımızdır! Bu ideal uğruna ölmeyi yaşama tercih eden şehidler ve gaziler topluluğunu saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz! 

Bir insan için en büyük mutluluk kölelikten, kötülüklerden, zulümlerden, günahlardan kurtuluş, af ve özgürlük beratını alabilmektir! 

Malazgirt’ten Çanakkale’ye ve son İstiklal harbimize kadar bütün Milli Mücadelelerimizde elde edilen tüm zaferlerde “Ya İstiklal Ya Ölüm!” inancının sağladığı Berat yani kurtuluş özlemi Ruhu yatmaktadır! 

İçimizdeki satılmış hainler eliyle dünya liderliğinden, cihan devletimizden, muazzam İslami İlkelerden ve Milli Harflerimizden mahrum bırakıldıktan sonra ise “Yamadık Dünyamızı Yırtarak Dinimizden, Din de gitti Dünya da gitti elimizden!” acı gerçeğini tüm mazlumlar olarak yaşamaya devam ediyoruz! 

Bu ve benzeri ihanetler sebebiyle;

Yeryüzünün mazlum halklarının, zalim emperyalist devletlerin işgal, baskı ve şiddetinden kurtuluş Beratımızı çok özledik!

Doğu Türkistan’ın Çin işgal ve zulmünden, Filistin’in ve Mescid-i Aksa’mızın Siyonist İsrail’in işgal ve zulmünden, Keşmir ve Arıkan’ın Hindistan’ının işgal ve zulmünden, Çeçenistan, Ahıska, Kırım, Ukrayna, Suriye ve benzeri ülkelerin Rus ayısının işgal ve zulmünden, Afrika’daki Somali vb. mazlum devletlerin Fransa, Belçika, İtalya ve İngiltere gibi AB devletlerinin işgal ve zulmünden, Irak, Suriye, Afganistan’ın ABD’nin işgal ve zulmünden, Yemen’de İran’ın işgal ve zulmünden kurtuluş Beratımızı çok özledik!

Bütün bu işgal, şiddet ve zulümlerin ana sebebi Müslüman coğrafya olarak İslam düzenini devre dışı bıraktığımız için oluşan şirk, küfür ve cehalet felaketinden, ırkçılık, mezhepçilik gibi tefrika belasından ve Başsızlık musibetlerinden kurtuluş Beratımızı çok özledik! 

Tüm mazlumların; kan, gözyaşı, çığlık ve feryatlarından, vatansızlık felaketinden kurtuluş beratımızın tek yolu İslam ile kurtuluş Beratımızı çok özledik! 

Nefislerimizin, şeytan ve şeytanlaşmışların zincirlerinden hile ve tuzaklarından kurtuluş beratı için gönderilen anayasamız ve ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim’in ve uyum yasamız Sünnet-i Seniyye’mizi hayatımıza, ticaretimize, siyasetimize ve ahlakımıza hâkimiyetle kurtuluş Beratımızı çok özledik!  

Nefislerimizin ve nesillerimizin soysuzlaştırılması, yoksullaştırılması ve ahlaksızlaştırılması için en büyük zehirler olan Faiz, Fuhuş, Kumar, Alkol, Uyuşturucu ve batılılaşma bela ve musibetlerinden İslami Eğitim ve Öğretim ile kurtuluş Beratımızı çok özledik!

Eşsiz İslam dinimizi ve engin İslam Medeniyetimizi hepimize tanıtacak Milli Alfabemiz Osmanlıca ile Beratımızı çok özledik! 

“Bak bize bir nazar oldu Cuma’mız Pazar oldu!” mısralarıyla ifade edilen Haçlı esaretinden kurtulmamız için şart olan Cuma tatili ile Beratımızı çok özledik! 

Hepimize bir nefes yakın olan ölümümüzle başlayacak Kabir ve dirilişimizle başlayacak sonsuz Ahiret Hayatımızı Cennete çevirecek sadece Allah’a Kul ve elçisi Hz. Muhammed (s.a) Efendimize Ümmet olmak için Kapitalizm, Sosyalizm, Deizm (Laiklik) gibi zalim şirk düzenlerinden, nefis ve şeytanın tuzaklarından Müslümanlıkla kurtuluş Beratımızı çok özledik! 

Kanlarıyla ve canlarıyla Malazgirt’te, Kosova’da, İstanbul’umuzun Fethinde ve Mohaç’ta destanlar yazan ve Çanakkale’yi geçilmez yapan ecdadımızın İman, Cihad, İhsan, İnfak, Namaz, Sadakat, Uhuvvet, dürüstlük ve güzel Ahlak erdemleriyle yeniden diriliş Beratımızı Allah’ımız lutfetsin! Amiin 

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız ve Berat gecemiz mübarek olsun. 

Selam, sevgi ve duayla... 

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.