Şevki Yılmaz'dan 'Filistin için somut adım' çağrısı: O devletler petrol satışlarını durdurursa...

Milli Görüş hareketinin etkili isimlerinden, 20. Dönem Rize Milletvekili ve Rize eski belediye başkanlarından ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz; Siyonist zulme karşı eyleme geçilmesi gerektiğini vurgularken; İran ve Suudi Arabistan gibi petrol satış hacmi yüksek Arap devletlerini adım atmaya davet etti.

Yılmaz, vahşetin de ötesinde olan Siyonist zulmün mitinglerle, hamâsi nutuklarla, klişeleşmiş demeçlerle durdurulamayacağına dikkat çekerken, şuurlu Müslümanları somut adım atmaya davet etti:

Başta şovmen İran ve Suud olmak üzere sadece 3 Petrol Devleti İşgal sona erene kadar Petrol satışlarını durdursa, Biz Müslümanlar da Gandi’nin başardığı ekonomik boykotu yaygınlaştırsak, tüm saldırılar sona ererdi!

Yahudilerin jargonunda faizin ”Yahudilerin Yahudi olmayanlardan aldığı kölelik vergisi” olduğunu söyleyen Yılmaz, iktidarın faizi kaldırması durumunda Siyonizm'e ağır bir darbe vurulacağını kaydetti.

Ayrıca; Yılmaz, boykotun çapının genişetilmesi gerektiğini, boykotu İsrail ve iş birlikçi ülkelerin mallarıyla sınırlandırmanın hata olacağını belirtti:

15 Milyon Yahudi’yi tüm Dünya’ya egemen kılan Ekonomilerini ve Yönetimlerini ele geçirmeye sebeb olan putlaştırdığımız Sebataist şahısları, rejimlerini, Partilerini ve Medyalarını da boykot etmeliyiz!

Yılmaz, adeti olduğu üzre yazısını konuya dair bir duayla noktaladı:

Allahım! İsm-i Azam hürmetine Mazlum Filistinli Kahramanlarımıza ellerimizle, dillerimizle, kalblerimizle, mallarımızla ve Canlarımızla yardım yapabilme İman ve ihlasını bizlere lutfeyle! Biz Müslümanları ve Türkiye’mizi İsrail’in azraili eyle!
İçimizdeki İzrailcilere ve avenelerine karşı ferasetli ve basıretli olmayı bize lutfeyle!
Aminn!

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.