Şevki Yılmaz, Ürgüp'te Sucuzade Camii ve Külliyesi temel atma törenine katıldı

İlahiyatçı-Hatip, Rize 20. dönem eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz, Ürgüp'te düzenlenen Sucuzade Camii ve Külliyesinin temel atma törenine katıldı.

Milli Görüş hareketinin etkili isimlerinden, 20. Dönem Rize Milletvekili ve Rize eski belediye başkanlarından ilahiyatçı-hatip Şevki Yılmaz, Ürgüp'te düzenlenen Sucuzade Camii ve Külliyesinin temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreni öncesinde Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ü makamında ziyaret eden Şevki Yılmaz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak istişarelerde bulundu.

Şevki Yılmaz'ın Ürgüp ziyaretine AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, İl Başkanı Ali Kemikkıran ve İlçe Başkanı Doğan Derin eşlik etti.

Aralarında Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Ak Parti Milletvekili Süleyman Özgün,Ak Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ürgüp Ak Parti İlçe Başkanı Doğan Derin ve Vatandaşlarında katıldığı temel atma töreninde dualar edildi.

Temel Atma törenine ilişkin olarak bir açıklama yapan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk;

“Hayırseverimiz Fevzi Yıldız ile Belediyemizin katkılarıyla yapımına başlanan Sucuzade Camii ve Külliyesinin temel atma törenini 20. dönem Rize Milletvekilimiz Şevki Yılmaz beyefendi ve İl Protokolü üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdik.

Allah hayır sahiplerinin sayısını artırsın, camiilerimizin dolup taşmasını nasip eylesin” dedi.

 

1922 yılında Rize'den İzmit'e göç eden eski Karamürsel Müftüsü Ali Efendi'nin (r.a.) oğlu Şevki Yılmaz; 1955`de İzmit`te doğdu. İlkokulu 1967`de İzmit`te bitirdi. 1973 yılında İzmit İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Derince Lisesi`ni de dışardan bitirdi. 1974 yılında MSP-CHP koalisyonunda, Adalet Bakanlığı Özel kalemi olarak görev yaptı. Şevki Yılmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü`nden 1980 yılında mezun oldu. Fakülte yıllarında Kartal Müftülüğünde Murakıp olarak memuriyet hayatına devam etti.