HABERLER
Eyl 04
Sahtekar Şeyh ve Tarikatlara dikkat! Uyarmıştık! Bir daha izleyin!

Konu:Tarikat ve şeyh görünümlü ''sahtekarlardan''…

Geçtiğimiz gün tacizden tutuklanan sahte tarikat şeyhi haberlerinin ardından akıllara rehber niteliği taşıyan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın yaptığı 'gerçek tarikat ve gerçek şeyh nasıl anlaşılır' açıklamaları geldi.

Özellikle son dönemlerde; vatandaşın gönlünde taht kuran tarikatlara karşı aleyhte yürütülen algı operasyonlarına, sahte tarikat ve şeyhlerin sistematik bir şekilde katkı sağlaması, beraberinde bir çok şüpheyi getirdi. FETÖ üzerinden başlayan süreçte tüm tarikatları külliyen ''imha edelim'' misyonunu yürütenlerin, ekmeğine bal süren gelişme en son Sakarya'da ortaya çıktı! Peki, insanımızın dini duygularını suistimal etmekle kalmayıp, namusuna el uzatan bu alçaklıklar karşısında tuzağa düşmeden, yanlışa sapmadan bir yol haritası yok mudur? Gerçeği ile sahtekarı ayırt edilemez mi? Varsa bunun yöntemleri nedir?

İşte tüm bu ve daha fazla soruları sitemiz Genel Koordinatörü Bülent Deniz, canlı yayında Şevki Yılmaz'a sormuş ve Yılmaz'dan çok çarpıcı cevaplar almıştı.

O canlı yayında sahte tarikat ve şeyhlerin iyi ayırt edilmesi gerektiğini vurgulayan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, 'gerçek tarikat ve gerçek şeyh' nasıl tespit edilir sorunu da cevaplamıştı. Ve kilit cümleyi şu sözlerle ifade etmişti: ''DİN TEMSİLCİLERİNDEN ŞEYTANDAN KAÇARCASINA KAÇIN! KİM Kİ ''DİNİ BİZ TEMSİL EDİYORUZ'' DİYORSA O'NA MİM KOYUN!''

Paylaşım Tarihi:04/09/2020
Haber Görselleri
  • Sahtekar Şeyh ve Tarikatlara dikkat! Uyarmıştık! Bir daha izleyin!
     

Twitter Paylaşımları

 

Bizden haberdar olmak için Tıklayınız