HABERLER
Tem 31
Kurban Bayramı yazısı!

Konu:İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz haftalık olarak…

İlahiyatçı hatip aynı zamanda eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz bu hafta köşesinde yayınlanan makalesinde kurban Bayramı'nın öneminden bahsederken tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik etti. "Gerçek Bayramımız; “Lebbeyk Allahümme Lebbeyk!” başlığıyla yayınladığı yazısında Yılmaz, "Her yerde, her zaman ve her işimizde kayıtsız, şartsız ve itirazsız  “Lebbeyk Allahümme Lebbeyk!” yani ‘’Buyur Allahım buyur! Emret Allahım emret! Senin hiçbir yerde ve hiçbir şeyde Ortağın ve benzerin yoktur! Yaratan da, Yaşatan da ve Yöneten de Sensin Allahım! Hamd sana, övgü Sana, saygı Sana, Mülk Senin ve tüm Nimetler de senin! Senin hiçbir yerde ve şeyde ortağın ve benzerin yoktur Allahım!” diyemeyenlerin ve bu Hakk’ın İlkelerine İman etmeyenlerin, Sadık olmayanların ve bu İslami İlkelere teslimiyet göstermeyenlerin Kurbanları da diğer İbadetleri de Kabil’in kurbanı gibi yakılır ve yazık edilir!" ifadelerini kullandı...

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Bismillahirrahmanirrahıım

Bizleri insan olarak yaratan, akıl nimetiyle donatan, sayısız nimetlerinin en üstünü Müslümanlardan kılan, kurduğu dünya ve diğer Âlem sofrasında sayısız nimetleriyle yaşatan ve tüm nimetlerinin hesabını hepimize bir nefes yakın olan ölümümüzle başlayan Kabir Hayatımızdan sonra Ahiret ’in büyük buluşma ve duruşma gününde soracak olan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah (c.c)’a hamd ve Eşsiz Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi Olanlara, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Bugün Edhiye (Kurban) Bayramı ve Cuma Bayramımızla birlikte çifte bayram yaşayacağız İnşAllah!

Hz. İbrahim (a.s) Efendimizin Allah’ın emrine sadakati ve biricik oğlu Hz. İsmail (s.a) Efendimizin çocuk yaşta Allah’ın kurban emrine teslimiyeti neticesinde gönderilen hayvanın kesilmesi karşısında itaat ve şükür hepimizin kulluk görevidir! Emaneten varlık sahibi olan biz Müslümanlar da Kurbanlık Hayvanların vesilesiyle yoksulları ve mazlumları sevinçlerine ortak ederek Allah’ımıza mukarreb (yakın) kul olabilmenin mücadelesini vereceğiz İnşAllah!

Ayrıca, Allah’ımıza mukarreb (yakın) kul olabilmenin vesilelerinin tamamı da kurbandır! Namaz, Zekât, Sadaka, Oruç, Hac, Cihad, Ana Baba, Eş, Kardeş, diğer akraba (yakınlık) dayanışması ve ziyaretleri ile insanlık adına yapılan tüm iyilikler de birer kurbandır. Yani Allah’ımıza kurban (yakın) kul olabilme vesileleridir! Ve en büyük Nefis mücadelesidir!

Kurban ve diğer tüm kulluk ödevlerimiz olan ibadetlerimizin kabulünün olmazsa olmaz ilk şartı; Allah’ımızın emir ve yasaklarını içeren İslam Nizamına, İslam Düzenine, İslam Rejimine her yerde, her zaman, her işimizde ve her şeyimizde kayıtsız, şartsız ve itirazsız  “Lebbeyk Allahümme Lebbeyk!” yani ‘’Buyur Allahım buyur! Emret Allahım emret!” diyebilmektir!

“Hak Dîn, Allah indinde sadece İslam’dır (Müslümanlıktır). Kitab verilenler kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki kin, hased ve ihtirastan dolayı, ihtilâfa düştü. Kim Allah’ın ayetlerini inkâr ederse şüphesiz ki Allah hesabı pek çabuk görendir.” (Ali İmran S.19)

Paylaşım Tarihi:31/07/2020
Haber Görselleri
  • Kurban Bayramı yazısı!
     

Twitter Paylaşımları

 

Bizden haberdar olmak için Tıklayınız