HABERLER
Ağu 06
Kavgayı bırakın! Bu sese kulak verin!

Konu:Şevki Yılmaz'ın 1993 yılında yaptığı o konuşmayı…

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz'ın 1993 yılında Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir stadyumda toplanan kalabalığa yaptığı konuşma bugün halen tazeliğini koruyor.

Dünya genelinde; Filistin, Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Mısır, Patani, Keşmir, Myanmar ve daha sayamadığımız birçok ülkede bulunan Müslümanlar, küresel güçlerin acımasız çarkında lime lime doğranırken birlik olmak yerine birbirine düşen Müslümanlara seslenen Şevki Yılmaz, yaptığı o konuşmayla dinleyenleri birleşmeye çaığırmıştı! İstanbul Sözleşmesi tartışmaları üzerinden kopan fırtınaya baktığımızda fitne ehlinin bu durumu nasıl bir fırsata çevirdiği alenen görülüyor! Her kliğin trolleri sosyal medyada bu işin adeta cılkını çıkardı! ''Yeter Artık!'' dedirten bir noktaya gelinen şu günlerde herkesi itidalli olmaya bir kez daha davet ediyoruz...

''VATAN YANIYOR BİRLEŞİNİZ!''

Yılmaz yıllar önce yaptığı o konuşmasında insanların evlerinde bir yangın olduğunda din, mezhep, fikirsel ayrılıklar gibi kavgaları kenara bırakıp birbirine yardıma koştuğunu hatırlatarak, "Bak nasıl birleştin? Can acıyınca, koltuk yanınca herkese gel diyorsunuz... Kabe, Medine gidiyor, vatan yanıyor! Birleşiniz! Birleşiniz! Birleşiniz..." ifadelerini kullanmıştı.

İşte dikkatle dinlenilmesi ve bugüne yönelik yansımalarının üzerine düşünülmesi gereken o konuşma:

Paylaşım Tarihi:06/08/2020
Haber Görselleri
  • Kavgayı bırakın! Bu sese kulak verin!
     

Twitter Paylaşımları

 

Bizden haberdar olmak için Tıklayınız